VOLEI(M): ȘOC LA DEJ!

Voleibalistii de la SCM Craiova au pierdut in aceasta seara cu scorul de 3-0 partida jucata pe terenul celor de la Unirea Dej, gazdele producand socul etapei a 14-a.

Oltenii nu au avut niciun cuvant de spus, pierzand categoric primul mitan. Au dat mici semne de revenire in setul al doilea, insa s-au inecat la mal, pierzand teren dupa punctul 20. Ultimul act a fost controlat de dejeni, insa Lica a incercat sa isi traga echipa spre izbavire. Atacurile devastatoare ale capitanului au fost insa insuficiente pentru ca SCM sa intoarca tabela. Unirea s-a impus in prelungiri cu 27-25, furandu-i Craiovei punctele in cursa pentru titlu.

Cel mai bun alb-albastru a fost si de aceasta data Laurentiu Lica, cu 23 de puncte, urmat de Filip Sestan, cu 10 reusite.

Etapa viitoare, sambata, oltenii primesc in Polivalenta vizita celor de la Arcada Galati.

Sursa foto: Dej 24.ro

Autor: Maria Olteanu