VOLEI (M): CA SI IESITI DIN CURSA PENTRU OPTIMI

Voleibalistii echipei nationale au sustinut in aceasta seara o partida de totul sau nimic in compania Greciei, iar victoria era obligatorie in ecuatia calificarii in optimi.

Baietii lui Dan Pascu au început perfect confruntarea decisiva, punand primul set in contul lor. Tricolorii au fost aproape de 2-0, insa elenii, cu orgoliul deja ranit dupa infrangerile din Silver League, nu au cedat inițiativa si au restabilit egalitatea pe tabela. Setul al treilea a fost nebun, romanii au salvat doua mingi de set, dar grecii au iesit izbavitori. Ultimul set a fost o simpla formalitate pentru adversari, tricolorii cedand confruntare si fiind ca si eliminați din competiție.

Baietii lui Dan Pascu au nevoie de o minune pentru a continua aventura europeană, iar in acest moment stau si la mana adversarelor.

Ultima partida din grupe va fi in fata Portugaliei, miercuri.

Autor: Maria Olteanu