PRIMA INFRANGERE PE 2018 A VENIT LA POALELE MESESULUI!

29595035_1897374807227054_5393827867635061304_n

Handbalistele de la SCM Craiova au fost invinse cu scorul 27-22 (13-12) in derby-ul european din Liga Florilor. Fara vedetele Cristina Zamfir Florianu si Valentina Ardean-Elisei, ambele inca nerefacute dupa accidentari, Craiova nu a putut tine ritmul cu HC Zalau. Pana la pauza s-a mers cap la cap, insa in repriza a doua ardelencele au apasat pe pedala de acceleratie, nemaipermitand craiovencelor sa isi faca jocul.
Cea mai buna marcatoare din tabara noastră a fost Ana Maria Țicu, aceasta marcand 11 goluri.
Maine, la ora 17:00, Craiova joaca la Galati o restanta din etapa a 20-a, in compania echipei locale Danubius. Partida de mâine va fi ultima înaintea semifinalei din Turcia, de la Kastamonu, partida fiind programata pe 7 aprilie, cu incepere de la ora 17:30.

Sursa foto: Sportul Salajean

Autor: Maria Olteanu