INFRANGERE GREA LA ROMAN!

Handbalistele de la SCM Craiova au fost invinse cu scorul 19-18 (10-10), in Moldova, la Roman, de echipa locala CSM.
Oltencele porneau favorite, chiar dacă in celelalte doua întâlniri directe, echipa moldava se impusese.
Pana la pauza s-a mers cap la cap, dar de la întoarcerea de la vestiare, jucatoarele echipei gazda s-au distantat.
Craiovencele au avut si doua goluri avans cu cinci minute inainte de final, dar ultimele minute au fost dramatice. Roman a egalat la 18, apoi a preluat conducerea. Craiova nu a primit o lovitura de la 7m, iar partida s-a incheiat si de aceasta in favoarea moldovencelor.
Craiova ramane pe pozitia a doua, dar locul ii este amenintat de Magura Cisnădie, echipa ce o va intalni intr-un meci crucial pentru medalia de argint, duminica, de la ora 11:00, in Sala Polivalenta.

Sursa foto: inRoman.ro

Autor: Maria Olteanu