BASCHET (M): INFRANGERE PE MALUL CRISULUI

Baschetbalistii de la SCM Craiova au pierdut in aceasta seara confruntarea de la Oradea, scor 61-70, la capatul unei partide echilibrate, in care s-au aflat la timona pentru 3 sferturi.

Prima repriza a fost una foarte bună facuta de elevii lui Todorov, iar la pauza mare tabela indica 42-34 in favoarea oltenilor.

Oaspeții si-au pierdut concentrarea in partea a doua a jocului, iar bihorenii au restabilit egalitatea cu 10 minute inainte de final.

Cu un sfert al patrulea dezastruos, Craiova nu a mai emis pretentii, iar punctele merg in contul oradenilor.

Cel mai bun alb-albastru a fost Dragos Diculescu, cu 16 puncte.

La finalul turului, baietii de la SCM sunt pe pozitia a cincea, cu 10 puncte si cu un bilant de 3 victorii si 4 infrangeri.

Runda urmatoare craiovenii se vor deplasa pe malul Cibinului, pentru confruntarea cu CSU Sibiu.